استفاده از پارچ پلاستیکی

امروزه با پیشرفت تمامی صنایع، زندگی برای همه‌ی انسان‌ها متفاوت شده و در بیشتر مواقع آسان‌تر شده است. انسان امروز در زندگی خود همواره با انتخاب‌هایی روبه‌روست. یکی از این انتخاب‌ها، انتخاب ظروف برای آشپزخانه است که به‌خصوص برای خانم‌ها و تازه‌عروس‌ها بسیار مهم می‌باشد.

همان‌طور که می‌دانید، آشپزخانه قلب یک ‌خانه است و همه‌ی خانم‌ها باید به این نکته توجه داشته باشند و ظرفی را انتخاب کنند که علاوه بر ظاهر زیبا، بادوام نیز باشد. بهترین ظروف برای آشپزخانه، ظروف پلاستیکی هستند. در این مقاله در رابطه با مزیت کاربرد ظروف پلاستیکی و استفاده از پارچ پلاستیکی خواهیم گفت.

مزایای ظروف پلاستیکی

مواد پلاستیکی، موادی جامد هستند که دوام بسیار زیادی دارند. منشأ این مواد، نفت و گاز است و امروزه جایگزین بسیار خوبی برای مواد سرامیکی، فلزی، شیشه‌ای و… هستند. این موضوع در رابطه با ظروف نیز صادق است. ظروف پلاستیکی در بسیاری از موارد جایگزین سایر ظروف شده‌اند.

ظروف پلاستیکی در واقع پلیمری از سایر مواد هستند. این پلیمرها دارای خواص منحصربه‌فردی‌اند که به آن­ها نسبت به سایر مواد برتری می‌دهد. برتری ظروف پلاستیکی باعث شده تا این ظروف بسیار پرمصرف باشند. این خواص عبارت­اند از:

 • سبکی ظروف پلاستیکی:

وزن‌ کم‌تر آن‌ها جابه‌جایی را آسان می‌کند.

 • مقاومت بسیار بالای ظروف پلاستیکی:

ظروف پلاستیکی نسبت به سایر جنس‌ها دوام بیشتری دارند.

 • سالم بودن این ظروف:

روی برخی از ترکیبات پلاستیکی میکروب‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها توانایی رشد ندارند.

 • عایق حرارت بودن:

ویژگی خوبی برای مصرف غذاها است.

 • هزینه‌ی بسیار کم:

مواد اولیه‌ی ظروف پلاستیکی بسیار ارزان هستند و این موضوع سبب شده است تا تهیه‌ی ظروف پلاستیکی بسیار راحت باشد.

 • مقاومت در برابر خوردگی:

ظروف پلاستیکی اصل در برابر خوردگی توسط مواد شیمیایی ایمن هستند.

 • قابلیت رنگ‌پذیری:

در رنگ‌های متنوعی وجود دارند.

 • سرعت‌بالای تولید ظروف پلاستیکی:

این ویژگی سبب شده است تا ظروف پلاستیکی نسبت به سایر ظروف بیشتر در دسترس باشند.

ظروف پلاستیکی ضروری در منزل

علی‌رغم اینکه ظروف پلاستیکی در ابعاد و اشکال مختلف تولید شده‌اند و به‌طور گسترده در منازل استفاده می‌شوند، برخی از ظروف هستند که وجود آن‌ها در هر خانه‌ای ضروری است.

به همه‌ی افراد توصیه می‌شود که یک ست کامل از ظروف پلاستیکی در آشپزخانه‌ی خود داشته باشند اما برای مثال وجود یک ‌تخته‌ی پلاستیکی در هر خانه‌ای ضروری است. یا مثلاً وجود ظروف پلاستیکی که بتوان آن‌ها را در یخچال نگهداری کرد کارها را بسیار آسان می‌کند. یا شما حتماً باید ظروف مناسب و بادوام پلاستیکی برای نگهداری حبوبات داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین ظروفی که در هر خانه به تعدادی از آن نیاز است، پارچ پلاستیکی است. استفاده از پارچ پلاستیکی نسبت به هر جنس دیگری مزایای بسیاری دارد. پارچ در آشپزخانه جز ظروفی است که استفاده‌ی بسیار دارد و باید همواره در دسترس باشد؛ بنابراین، بهتر است از جنسی باشد که دوام بالایی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود از پارچ‌های پلاستیکی استفاده شود.

مزیت پارچ پلاستیکی نسبت به شیشه‌ای

درست است که استفاده از پارچ‌های شیشه‌ای نیز مزایایی دارد، اما در این مقاله به بررسی مزیت پارچ‌های پلاستیکی نسبت به شیشه‌ای خواهیم پرداخت.

 • وزن پارچ‌های پلاستیکی:

 پارچ‌های شیشه‌ای وزن بسیار زیادی دارند و به‌راحتی قابل ‌حمل نیستند. حمل ظرف‌هایی که تا این اندازه سنگین باشند به‌صورت هرروزه برای سلامت شما نیز مضر است؛ بنابراین، اگر به دنبال پارچ‌هایی هستید که وزن کمتری داشته باشند و به‌راحتی قابل حمل باشند، پارچ‌های پلاستیکی انتخاب اول شما خواهند بود.

 • شکنندگی:

 پارچ‌های شیشه‌ای به‌راحتی می‌شکنند. نگهداری و استفاده از پارچ‌های شیشه‌ای به‌دقت و توجه بیشتری نیاز دارد. اگر شما فرزندان خردسال در منزل داشته باشید این موضوع مهم‌تر نیز می‌شود، چراکه تکه‌های شکسته شده‌ی شیشه می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند. این در حالی است که پارچ‌های پلاستیکی بسیار مقاوم هستند و در امور روزمره سالم باقی می‌مانند.

 • هزینه:

ظروف شیشه‌ای نسبت به ظروف پلاستیکی بسیار گران‌قیمت‌تر هستند. در صورتی‌که آسیبی به پارچ شیشه‌ای وارد شود جایگزینی آن به هزینه‌ی بسیار بیشتری نیاز دارد. ولی پارچ‌های پلاستیکی علاوه بر مقاومت بیشتر، با هزینه‌ی بسیار کمتر جایگزین می‌شوند.

اگر شما نیاز به تعداد زیادی پارچ داشته باشید، استفاده از پارچ پلاستیکی به‌صرفه‌تر است.

 • تنوع:

درصورتی‌که شما بخواهید پارچی شفاف تهیه کنید، انواعی از پلاستیک‌ها هستند که شفاف بوده و می‌توان از آن‌ها به جای شیشه استفاده کرد. در غیر این صورت پارچ‌های پلاستیکی در شکل‌ها و ابعاد بسیار متنوعی تولید می‌شوند. اگر شما به پارچ‌های متنوع و رنگی علاقه داشته باشید، پارچ‌های پلاستیکی بهترین گزینه هستند.

 • نگهداری:

پارچ‌های شیشه‌ای بسیار حساس هستند، بنابراین باید آن‌ها را بسته‌بندی کرد و در نگهداری آن‌ها بسیار دقت کرد. پارچ‌های پلاستیکی با فشارهای معمولی آسیبی نمی‌بینند و علاوه بر این برای نگهداری آن‌ها نیاز به فضای بسیار زیادی نخواهید داشت؛ بنابراین اگر نیاز به پارچ با تعداد بالا هستید و نگران فضای نگهداری آن‌ها هستید بهتر است به فکر پارچ‌های پلاستیکی باشید.

عمر طولانی­‌تر:

اگر به درستی از پارچ­های پلاستیکی استفاده کنید، آن‌ها عمر طولانی‌تری نسبت به شیشه دارند.

 • اثر بر محیط زیست:

اگر شما از پارچ‌های پلاستیکی اصل استفاده کنید که توانایی بازیافت داشته باشند کمک بسیار بزرگی به محیط زیست کرده‌اید.

سخن پایانی

امروزه استفاده از ابزار پلاستیکی به‌طور چشم‌گیری در حال افزایش است. تقریباً هیچ خانه‌ای وجود ندارد که در آن از ظروف پلاستیکی استفاده نشود. دراین‌بین، برخی از ظروف از اهمیت و ضرورت بیشتری برخوردار هستند. یکی از این موارد، پارچ‌های پلاستیکی می‌باشند.

همه‌ی ما روزانه چندین بار از پارچ استفاده می‌کنیم. بهتر است پارچی را انتخاب کنیم که ازنظر دوام، هزینه و ایمنی نسبت به سایر پارچ‌ها برتری داشته باشد. بهترین گزینه با این مزایا استفاده از پارچ پلاستیکی است.

فروشگاه اینترنتی پلاستکو از مطمئن‌ترین فروشگاه‌هایی است که اجناس باکیفیت بسیار بالا را با قیمت بسیار مناسب به فروش می‌رساند. شما می‌توانید بدون اینکه وقت زیادی صرف کنید با مراجعه به سایت فروشگاه، ظروف و ابزار پلاستیکی موردنیاز خود را خریداری کنید.

از دیگر مزیت‌های فروشگاه اینترنتی پلاستکو تنوع بسیار زیاد محصولات است. شما با هر سلیقه‌ای، نیازی به ساعت‌ها بازدید از فروشگاه‌ها نخواهید داشت، چرا که تنوع بسیار زیاد محصولات فروشگاه خرید اینترنتی لوازم پلاستیکی پلاستکو پاسخگوی تمامی سلیقه‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به چت
1
چطور میتوانم کمکتان کنم؟
پشتیبانی پلاستکو
سلام
به فروشگاه پلاستکو خوش آمدید.
چطور میتوانم کمک کنم؟