در پیک‌نیک به چه وسایلی نیاز داریم؟

در پیک‌نیک به چه وسایلی نیاز داریم؟

خورشید می‌درخشد، پرندگان غوغا می‌کنند و چشمان شما از خیره شدن به رایانه و تلفن‌های همراه خسته شده است بنابراین بهترین تصمیم آن است که وسایل موردنیاز یک پیک‌نیک را جمع کنید و به مکان موردعلاقه خود در فضای باز بروید تا از آب‌وهوای باشکوه نهایت استفاده را ببرید.

پیک‌نیک یکی از لذت‌های ساده زندگی یعنی استراحت در فضای باز است. یکی از دلایلی که پیک‌نیک‌ها سرگرم‌کننده هستند این است که شما مهمانی خود را در فضای باز و دور از خانه خود می‌گیرید، شما می‌توانید حس زندگی و آرامش را با دراز کشیدن بر روی سبزه‌ها، خوردن و آشامیدن در فضای سرسبز بیرون تجربه کنید.

فقط یک مشکل وجود دارد، وقتی برای بسته‌بندی غذا و وسایل موردنیاز پیک‌نیک خود می‌روید، ممکن است ندانید چه چیزی را به سبد خود اضافه کنید. این‌یک مشکل رایج است. چه مواردی شایسته لیست پیک‌نیک شما هستند و کدام‌یک را می‌توان پشت سر گذاشت؟ در این مقاله قصد داریم یک‌بار برای همیشه این مشکل را حل کنیم تا هر بار که می‌خواهید پیک‌نیک بروید، دقیقاً بدانید چه چیزهایی را باید با خود ببرید.

روش‎‌های حمل و قرار دادن وسایل ضروری

ما همواره به وسیله‌ای برای حمل مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و سایر وسایل نیازمندیم. وسیله‌ای بسیار مهم درروند بسته‌بندی یک سبد پیک‌نیک است. داشتن یک سبد با اندازه مناسب برای حمل وسایل موردنیاز پیک‌نیک شما یک ضرورت است. لذا دقت در انتخاب نوع و اندازه آن به شما در داشتن یک پیک‌نیک لذت‌بخش کمک خواهد کرد.

اگر غذای پیک‌نیک شما فاسدشدنی نیست و ماشین خود را نزدیک محل می‌برید، یک سبد پیک‌نیک سنتی جذاب خواهد بود. اگر قصد دارید در اعماق جنگل قدم بزنید، ممکن است یک کوله‌پشتی مناسب‌تر باشد. و اگر مقدار زیادی غذا و نوشیدنی با خود می‌آورید که باید تا زمان سرو سرد بماند، ممکن است یک یخدان برای نیازهای شما مناسب باشد.

اگر قصد دارید پیک‌نیک خود را روی چمن و یا زمین برپا کنید، شما به یک زیرانداز نیاز دارید، می‌توانید روی این زیرانداز بنشینید و یا خوراکی‌های خود را روی آن قرار دهید. به‌صورت معمول زیراندازهای حصیری انتخاب عالی برای پیک‌نیک‌های خانوادگی هستند، اما زیراندازهای اختصاصی که دارای یک آستر ضد آب در یک‌طرف هستند به شما زمانی که می‌خواهید بر روی چمن یا ماسه مرطوب بنشینید کمک خواهند کرد.

نکات خرید ظروف مسافرتی 

وسایل ضروری داخل سبد

بشقاب، لیوان و ظروف را فراموش نکنید و مطمئن شوید که برای هر مهمان به‌اندازه کافی ظروف دارید. برداشتن وسایل ضروری و درعین‌حال سبک از نکات بسیار مهم است تا بتوانید به‌راحتی آن‌ها را حمل کنید. بهتر است از ظروف سنگین و شکستنی تا حد امکان استفاده نکنید، زیرا این ظروف هم فضای بسیار زیادی از سبد شمارا اشغال می‌کنند و هم حمل آن‌ها بسیار سخت خواهد بود.

 به‌خصوص اگر ظروف شکستنی باشند باید بااحتیاط حمل شود، زیرا در مکان‌های صعب‌العبور در پیک‌نیک‌ها حمل آن‌ها بسیار سخت است. بنابراین ظروف پلاستیکی سبک بهترین گزینه برای داشتن یک پیک‌نیک مناسب و مطلوب است. درزمینهٔ استفاده از ظروف پلاستیکی یک‌بارمصرف باید به این نکته توجه نمود که آن‌ها را در طبیعت رها نکنید، زیرا موجب آسیب رسیدن به محیط‌زیست خواهند شد.

انواع ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی

تمیز کردن آخرین موردی است که می‌خواهید وقتی از یک روز خوب لذت می‌برید به آن فکر کنید، اما همچنان مهم است. این کار نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا پس از بازگشت به خانه فرآیند را آسان‌تر کنید، بلکه از آلودگی احتمالی نیز جلوگیری می‌کند. شما باید خط‌مشی “تمیز کردن در حین حرکت” را اتخاذ کنید، یعنی به‌محض ایجاد آشفتگی، آن را تمیز کنید.

محل پیک‌نیک شما ممکن است سطل زباله نداشته باشد، پس کیسه‌های زباله برای ضایعات غذایی یا وسایل دورریختنی همراه داشته باشید. همچنین یک کیسه پلاستیکی  برای ظروف کثیف و لیوان‌های خود بیاورید تا سبد پیک‌نیک و سایر وسایل تمیز شما کثیف نشود.

گاهی اوقات شما در منطقه‌ای هستید که آب جاری ندارد، بنابراین وسایل تمیزکننده‌ای مانند ضدعفونی‌کننده دست، دستمال‌کاغذی و دستمال مرطوب یک‌بارمصرف برای دست‌ها و صورت به‌خصوص قبل و بعد از غذا خوردن نیاز می‌شود لذا قرار دادن آن‌ها در لیست وسایل موردنیاز پیک‌نیک و سبد خود بسیار مهم و ضروری است.

بسته‌بندی دستمال مرطوب برای پیک‌نیک ایده بسیار خوبی است زیرا نه‌تنها کاملاً کاربردی هستند، بلکه برای پاک کردن انگشتان چسبنده، صورت و کثیفی‌ها نیز مناسب هستند. همیشه باید مقداری مرطوب و برخی خشک را بسته‌بندی کنید تا برای هر اتفاقی آماده‌باشید.

وقتی از یک گردهمایی زیبای بیرون با غذاهای عالی و دوستان خوب لذت می‌برید، نباید از چیزی بترسید. اما تصادفات اتفاق می‌افتد، بنابراین هر زمان که به هرجایی می‌روید، همیشه یک جعبه کمک‌های اولیه همراه داشته باشید. درواقع، شما باید یکی در خودروی خود و قطعاً یکی در خانه خود داشته باشید.

جعبه کمک‌های اولیه در اندازه‌های مختلفی وجود دارد، برای مثال، می‌توانید یک جعبه جیبی تهیه نمایید که حاوی نیازهای اولیه مانند چسب زخم، پمادهای آنتی‌بیوتیک، و ضدعفونی‌کننده دست است. جعبه کمک‌های اولیه خودرو کمی بزرگ‌تر است و حاوی اقلام عمیق‌تری است. حالا به محل پیک‌نیک فکر کنید. آیا سرد می‌شود؟ شاید چند پتو گرم و سبک نیاز شود با خود ببرید و همیشه مطمئن شوید که ضد آفتاب به همراه دارید.

بازی و سرگرمی

هرچقدر هم که پیک‌نیک سرگرم‌کننده باشد، نشستن در میان طبیعت و خوردن غذاهای عالی و لذت بردن از همراهی با دیگران گاهی اوقات می‌تواند کمی کسل‌کننده شود و به راه‌های دیگری برای سوزاندن انرژی نیاز باشد، نه‌فقط نشستن و گپ زدن. به همین دلیل است که همیشه ایده خوبی است که نوعی سرگرمی به همراه داشته باشید.

انتخاب وسایل سرگرمی تا حد بسیاری به سلیقه‌ شما ارتباط دارد. تفریحات می‌توانند حرکتی و پرهیاهو بوده یا به‌صورت بازی‌های فکری باشند. اگر اهل بازی‌های پرحرکت هستید می‌توانید از توپ و طناب و… استفاده کنید و اگر به فکر بازی‌های فکری هستید می‌توانید کارت‌های مافیا و یا منچ همراه خود داشته باشید.

حتی همراه داشتن آلات موسیقی همچون گیتار بسیار می‌تواند تأثیرگذار باشد زیرا این‌یک حقیقت شناخته‌شده است که موسیقی مردم را دورهم جمع می‌کند و شادی، احساس لذت و آرامش را به ارمغان می‌آورد بنابراین سرگرمی همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد، و همچنین جو را تقویت می‌کند.

فراموش نکنید که برای کودکان سرگرمی به همراه داشته باشید، پیک‌نیک عموماً یک گردهمایی سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز از خانواده و دوستان در فضای باز عالی است. البته در کنارغذای خوب! یکی از اسباب‌بازی‌های ساده و درعین‌حال سرگرم‌کننده برای کودکان در پیک‌نیک، بادکنک‌ها هستند، زیرا به هیچ وسیله‌ای نیاز ندارند.

غذا، تنقلات و خوراکی

بدون غذا نمی‌توانید پیک‌نیک داشته باشید، درست است؟ خواه تنقلات ساده‌ای همچون چیپس و ماست، یا مواد غذایی پیچیده‌تر مانند یک غذای کامل، تنقلات همراه و چای باشد، قانون اصلی این است که مطمئن شوید غذاهایی با خود می‌آورید که نسبتاً بدون آشفتگی هستند. و به‌راحتی با دست برداشته می‌شوند.

کلاسیک‌ترین غذای اصلی پیک‌نیک ساندویچ است، آ‌ن‌ها را می‌توان به‌طور مؤثر در خانه درست نمود و یا از یک فروشگاه محلی در مسیر خود به محل پیک‌نیک تهیه نمود. مهم‌ترین نوشیدنی‌ای که باید همراه داشته باشید آب است ولی همچنان از نوشیدن چای زغالی در فضای باز طبیعت غافل نشوید.

 

همه می‌دانند که باید چه وسایلی را با خود به پیک‌نیک ببرند. اما معرفی گزینه‌های مناسب و ضروری آن باعث می‌شود زمانی که به پیک‌نیک می‌روید، وسایل رفاهی را به همراه ببرید تا راحت‌تر باشید و بیشتر به شما خوش بگذرد. حال با خواندن این مقاله با وسایل موردنیاز پیک‌نیک آشنا شده‌اید، این نکات را رعایت نموده تا یک پیک‌نیک لذت‌بخش را در کنار خانواده خود تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *