تفاوت ظروف بلوری با ظروف کریستال

ظروف بلوری با آن زیبایی و ظرافت منحصربه‌فرد خود، همواره موردتوجه خانم‌های باسلیقه بوده و همواره در دکوراسیون خانه مورداستفاده قرارگرفته‌اند. به‌طوری‌که تقریباً در هر خانه‌ای نمونه‌هایی از ظروف بلوری یافت می‌شود. ظروف بلوری دارای ظاهری زیبا و شفاف بوده و همواره توجه همگان را به خود جلب می‌کنند.

با توجه به این‌که برندهای متعددی ظروف بلوری را تولید و به بازار عرضه می‌کنند، ممکن است هنگام خرید ظروف بلورجات جنسی نامرغوب و غیر اصل تهیه کنید. به همین دلیل، لازم است اطلاعات کافی در مورد ظروف بلوری کسب کنید و بتوانید هنگام خرید این ظروف، با آگاهی کامل اقدام به خرید کنید.

شفافیت ظروف بلوری نظر هر خریداری را جلب کرده و همه تمایل دارند ظروفی را خریداری کنند که باکیفیت و شفافیت منحصربه‌فردی باشند‌. خریداران ظروف بلوری می‌توانند با دقت در بعضی نکات، ظروف موردنظر خود را باکیفیت عالی خریداری کنند. 

مزایا و معایب سرویس بلورجات

طبیعتاً ظروف بلوری نیز مانند هر چیز دیگری دارای مزایا و معایبی می‌باشد که لازم است، در این مقاله به آن‌ها بپردازیم. سرویس بلورجات معمولاً در بازار قیمت پایین‌ترین نسبت به جنس‌های مشابه دارند. به‌عنوان‌مثال، ظروف بلوری نسبت به ظروف کریستال ارزان‌تر می‌باشند.

نحوه‌ی نگهداری بلورجات

ظروف بلوری از مقاومت خوبی برخوردارند و نگهداری از این ظروف به‌مراتب راحت‌تر می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید، ظروف بلوری یا همان ظروف شیشه‌ای از بهداشتی‌ترین ظروف می‌باشد که خریدارانی که به این نکته اهمیت ویژه‌ای می‌دهند ظروف بلوری را ترجیح می‌دهند. درواقع، در مورد خرید سرویس بلورجات این نکته بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر آن، سرویس بلورجات کم‌وزن بوده و حمل و جابه‌جایی آن‌ها راحت می‌باشد‌ و همین مورد باعث شده تا خانم‌های باسلیقه ظروف بلوری را ترجیح دهند. درواقع، سرویس بلورجات علاوه بر کم‌وزن بودن جزو باکیفیت‌ترین ظروف موجود در بازار می‌باشند. ظاهر منحصربه‌فرد ظروف بلوری باعث شده تا بتوان این ظروف را با ظروفی از جنس چوب، سرامیکی و … ست کرد.

همین نکته باعث شده تا بسیاری از خانم‌ها اقدام به خرید سرویس بلورجات کنند و بتوانند این ظروف را با سایر ظروف خانه و آشپزخانه ست کنند.

تفاوت ظروف بلوری با ظروف کریستال

مشکلی که بیشتر خریداران با آن مواجه هستند، این است که در خرید سرویس بلورجات نمی‌توانند تفاوت ظروف بلوری و کریستال را تشخیص دهند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم، به بررسی تفاوت‌های ظروف بلوری و کریستال بپردازیم تا بتوانید هنگام خرید، ظروف بلوری را از ظروف کریستال تشخیص دهید.

یکی از تفاوت‌های ظروف بلوری با کریستال این است که ظروف بلوری از شیشه‌ی خالص تشکیل می‌شوند، درحالی‌که ظروف کریستال در ترکیب خود علاوه بر شیشه، کریستال نیز دارند و همین مورد باعث شده تا ظروف بلوری و کریستال ظاهری متفاوت از هم داشته باشند.

همان‌طور که گفتیم، ظروف بلوری نسبت به ظروف کریستال سبک‌تر می‌باشند. اما در هنگام مقایسه‌ی ظروف بلوری با کریستال باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام مقایسه باید هر دو ظرف ازنظر ضخامت و توپر بودن، کاملاً شبیه به هم باشند. به‌طور کل، ظروف کریستال نسبت به ظروف بلوری شفاف‌ترند، اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که ظروف بلوری اصل، ازنظر شفافیت در سطح ظروف کریستال می‌باشند‌.

همین نکته در خرید سرویس بلورجات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌توانید با توجه به این نکته، علاوه بر تشخیص ظروف بلوری از کریستال، بتوانید ظروف بلوری اصل و غیر اصل را نیز تشخیص دهید. علاوه بر آن، ظروف بلوری دارای ناهمواری‌هایی می‌باشد‌ این در حالی است که ظروف کریستال این ناهمواری‌ها را نداشته و کاملاً صاف و یکدست می‌باشند.

ظروف کریستال باکیفیت از شفافیت خوبی برخوردارند، درحالی‌که ظروف بلوری از چنین شفافیت خاصی برخوردار نیستند. به‌طورکلی، ظروف بلوری معمولاً رنگی مایل به سبز کمرنگ یا آبی دارند‌. بنابراین، دقت در این نکته می‌تواند در هنگام خرید سرویس بلورجات حائز اهمیت باشد.

با توجه به این‌که ظروف کریستال ترکیبی از شیشه و سرب می‌باشند، هنگام ضربه زدن به این ظروف صدایی شبیه به زنگوله ساطع می‌کنند. این در حالی است که ظروف بلوری چنین صدایی ندارند و همین مورد نیز یکی از موارد مهم در تشخیص ظروف بلوری از کریستال می‌باشد‌.

انواع ظروف بلوری موجود در بازار

فعالان صنعت ظروف بلوری ظروف بلوری را در انواع مختلف ازجمله ظروف بلور پایه‌دار و ظروف بلور بدون پایه تولید می‌کنند. معمولاً ظروف بلور پایه‌دار نسبت به ظروف بلوری بدون پایه طرفداران زیادی دارند.

همچنین، ظروف بلور پایه‌دار به‌صورت ترکیبی نیز تولید و عرضه می‌شوند. به این صورت که جنس ظرف از بلور بوده و جنس پایه‌ی آن از پیوتر یا نقره می‌باشد‌. به علت این‌که ظروف بلوری پایه‌دار از زیبایی خاصی برخوردارند، طرفداران زیادی داشته و به‌عنوان ظروف پذیرایی معمولاً از ظروف بلوری پایه‌دار استفاده می‌شود.

این درحالی‌که است که ظروف بلوری بدون پایه معمولاً برای مصارف روزانه استفاده می‌شود. چراکه این ظروف دارای ظاهری ساده‌تر نسبت ظروف بلوری پایه‌دار، دارند‌. ولی باید به این نکته نیز توجه داشت که برخی ظروف بلوری بدون پایه دارای ظاهری زیباتر بوده و می‌توان از آن‌ها برای پذیرایی در مهمانی‌ها استفاده کرد.

بنابراین، در خرید سرویس بلورجات این انتخاب شماست که از چه نوع ظروفی استفاده کنید و چه نوع ظروفی را خریداری کنید.

اقلام سرویس بلورجات

سرویس بلورجات نیز مانند سایر ظروف پذیرایی دارای اقلام متفاوتی می‌باشند. ولی همان‌طور که می‌دانید، تولیدکنندگان ظروف بلوری و شیشه‌ای علاوه بر ظروف پذیرایی، ظروف دیگر مانند قابلمه و قوری نیز تولید و به بازار عرضه می‌کنند. یک ست پذیرایی از اقلامی نظیر ست چای‌خوری بلوری، قندان بلوری، شیرینی‌خوری بلوری، آجیل‌خوری و میوه‌خوری بلوری، پیش‌دستی و پیاله‌ی بلوری و … تشکیل‌شده است و شما می‌توانید با خرید سرویس بلورجات از تمامی این ظروف استفاده کنید.

با خرید ظروف بلوری به‌صورت سرویس می‌توانید ظروفی با طرح و شکل مشابه داشته باشید و در هنگام پذیرایی ظروفی زیبا و یکدست استفاده کنید. به همین خاطر، برای بسیاری از افراد خرید ظروف پذیرایی به‌صورت سرویس بسیار حائز اهمیت است.

سخن آخر

ظروف بلوری همواره موردتوجه خانم‌های باسلیقه بوده و هست. این ظروف با داشتن ظاهری زیبا و شفاف در پذیرایی و دکوراسیون خانه مورداستفاده قرار می‌گیرند. ظروف بلوری و کریستال شباهت زیادی به هم دارند، بااین‌حال تفاوت‌های فاحشی نیز دارند که می‌توان این تفاوت‌ها را شناسایی کرده و ظروف بلوری را از ظروف کریستال تشخیص داد.

تشخیص تفاوت‌های ظروف کریستال با ظروف بلوری می‌تواند در خرید سرویس بلورجات حائز اهمیت باشد. یکی از این تفاوت‌ها، این است که ظروف بلوری نسبت به ظروف کریستال کم‌وزن می‌باشند. تفاوت دیگر ظروف بلوری با کریستالی در میزان ناهمواری و حباب بلور است. معمولاً ظروف بلوری شفاف‌تر از ظروف کریستال می‌باشند.

علاوه بر آن، ظروف کریستال دارای سطحی صاف نسبت به ظروف بلوری می‌باشند‌ و یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های ظروف بلوری با کریستال، همین شفافیت ظروف کریستال است. معمولاً ظروف بلوری رنگی شبیه به سبز کمرنگ یا آبی دارند. بنابراین، در هنگام خرید سرویس بلورجات حتماً این نکته را در نظر بگیرید.

نکته‌ی بعدی، تفاوت در صدای ظروف بلوری با کریستالی است‌. با توجه به این‌که ترکیب ظروف کریستال از شیشه و سرب می‌باشد، هنگام ضربه زدن به این ظروف صدایی شبیه به صدای زنگوله خواهید شنید‌. این در حالی است که ظروف بلوری چنین صدایی ندارد.

درواقع، می‌توانید با رعایت چند نکته ظروف بلوری را از ظروف کریستال تشخیص دهید و بتوانید ظروفی باکیفیت و زیبا خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *