راهنمای خرید لوازم مسافرتی

راهنمای خرید لوازم مورد نیاز سفر

سفرکردن و مسافرت رفتن همیشه برای همه جذاب است. حتی کسی که اهل گشت‌وگذار هم نباشد در مقابل رفتن و چادرزدن در دل طبیعت را از دست نمی‌دهد. اما برای کسی که اولین‌بار قصد مسافرت رفتن و ماندن در دل طبیعت را دارد، مسئله نگران‌کننده‌ای که وجود دارد این است که برای چند روز ماندن در طبیعت یا حتی یک شب ماندن در دل طبیعت چه لوازم مسافرتی نیاز است. اگر نگران این مسئله هستید ما به شما کمک می‌کنیم تا انواع لوازم مسافرتی را بشناسید و با خیال آسوده به دل طبیعت بزنید.

لوازم مسافرتی چیست؟

برای مسافرت رفتن نیاز به جمع‌کردن یک‌سری وسایل مانند لباس، مواد غذایی و وسایل استراحت دارید؛ اما بردن تمامی این وسایل به‌صورت جدا علاوه بر جایی که اشغال می‌کنند موجب بی‌نظمی نیز می‌شود. همچنین جاسازی و تخلیه وسایل در ماشین بسیار سخت است؛ ازاین‌رو از یک‌سری لوازم مسافرتی استفاده می‌کنیم تا علاوه بر بردن تمامی وسایل مورد نیا، حمل‌ونقل و جابه‌جایی آن آسان باشد تا دچار مشکلی در مسافرت نشویم و از طبیعت خود بهترین لذت را ببریم. در ادامه به بیان لوازم مسافرتی و ویژگی و کارایی آن‌ها می‌پردازیم.

لیست وسایل مسافرتی

هنگامی که قصد مسافرت‌کردن در دل طبیعت را دارید باید با علم به این نکته که جایی که می‌روید از برق و گاز و … محروم است به جمع‌کردن وسایل خود بپردازید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که علاوه بر بردن لوازم ضروری از سنگین کردن کوله خود بپرهیزید؛ بنابراین در ادامه لیست وسایل ضروری که باید برای یک شب اقامت در دل طبیعت را با خود همراه کنید می‌پردازیم.

چادر مسافرتی

اگر قصد مسافرت‌کردن به طبیعت و یا به عبارتی کمپینگ زدن را دارید اولین لوازم مسافرتی که باید تهیه کنید یک چادر مسافرتی است. چادر مسافرتی با قابلیت تاشونده یکی از اصلی‌ترین لوازم سفر است که پس از تا کردن به‌راحتی در داخل صندوق‌عقب اتومبیل قرار می‌گیرد. برای تهیه یک چادر مسافرتی به اولین نکته‌ای که باید توجه کنیم این است که چه تعداد افرادی باید در آن جای بگیرند و تعداد همسران خود را مشخص کنید. به طور مثال اگر برای رفتن به یک مسافرت پنج نفر هستید باید چادر مسافرتی با ظرفیت ۶ نفر تهیه کنید تا هم وسایلتان را بتوانید در آن جای دهید و هم هوای کافی در داخل چادر داشته باشید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که اندازه چادر مسافرتی به‌وسیله اندازه کف آن مشخص می‌شود و هرگز مانند یک اتاق برای خواب جایگاه ندارد. اکثر چادرهای مسافرتی با جداره نازک وجود دارند که از این نظر برخی از مسافران با آن مشکل دارند؛ زیرا در شب داخل چادر دیده می‌شود. به همین دلیل از چادرهای دولایه استفاده کنید. روش برپاکردن چادر مسافرتی نیز بسیار آسان است و هرکسی می‌تواند از عهده آن بر بیاید. فقط هنگام تهیه چادر مسافرتی بهتر است از چادرهای مسافرتی دو در تهیه کنید تا هنگام خروج نصف شب از چادر در هنگام خواب بودن بقیه مشکلی نداشته باشید.

کیسه‌خواب مسافرتی

از دومین لوازم مسافرتی مهمی که در هنگام سفر باید همراهتان باشد کیسه‌خواب است. کیسه‌خواب‌ها در انواع مختلف مستطیلی، نیمه مستطیلی، مومیایی و دونفره وجود دارند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارد. برای انتخاب یک کیسه‌خواب مناسب در ابتدا باید انواع مختلف کیسه‌خواب را بشناسید و سپس باتوجه‌به ویژگی‌های رفتاری خود مانند گرمایی و سرمایی بودن تصمیم به انتخاب در مورد کیسه‌خواب بگیرید. بهترین نوع کیسه‌خواب معمولاً نوع مستطیلی آن است. از این نوع کیسه‌ها برای کسانی که عادت به حرکت یا چرخش در خواب دارند بسیار مناسب است؛ اما وزن و قیمت بالاتری دارد. نکته دیگری که برای انتخاب کیسه‌خواب باید به آن توجه کنید دمای منطقه‌ای است که برای مسافرت به آنجا می‌روید، است. برای مسافرت در دمای سرد به کیسه‌خواب کلفت‌تری نیاز دارید.

زیرانداز مسافرتی

هنگام نشستن در چادر برای اینکه از رطوبت زمین در امان بمانید باید از زیرانداز استفاده کنید. زیراندازها در سه مدل بادی، خود باز شونده و جاجیم وجود دارد که شما بنا بر ویژگی هر یک می‌توانید هرکدام را که دوست دارید انتخاب کنید. زیراندازهای بادی بسیار سبک هستند و زمان بسته‌بندی می‌توانند به فشرده‌ترین حالت ممکن در آیند. هرچقدر فشردگی این زیراندازها بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد. در صورت وجود کپک و آلودگی‌های باکتریایی در داخل این زیرانداز می‌توانید از پمپ‌های دستی برای تعویض هوای داخل زیرانداز استفاده کنید. نوع خود بازکرده این محصول کاملاً جمع‌وجور است و سطح بالایی دارد. این مدل قابل‌افزایش یا کاهش استحکام به‌وسیله حجم هوا است. اما نسبت به مدل بادی از سبکی و فشردگی کمتری برخوردار است. طرح‌های جاجیم بسیار ارزان‌قیمت هستند و در کنار دوام زیاد از نرمی و فشردگی کمی برخوردارند. برای انتخاب زیرانداز باید فاکتور  R را در نظر بگیرید. به مقاومت در برابر اتلاف گرما در یک زیرانداز فاکتور R می‌گویند. هرچه رقم این فاکتور بیشتر باشد گرمای بیشتری را می‌توان توسط زیرانداز احساس کنید. نکته دیگری که هنگام خرید زیرانداز باید به آن توجه کنید سطح بافت و پرزدار بودن زیرانداز است. اگر از دسته افرادی هستید که خواب ناآرامی دارید برای خوابی بهتر زیراندازهای پرزدار را انتخاب کنید تا از سروصدای کمتری اذیت شوید.

روشنایی مسافرتی

گزینه دیگری که باید در هنگام سفر در دل طبیعت به آن توجه کنید منبع نور در سفر است. با شب شدن و تاریک شدن هوا در دل طبیعت روشنایی وجود ندارد. برای روشن‌کردن داخل چادر می‌توانید از چراغ‌قوه یا فانوس استفاده کنید. البته آتش‌زدن در دل طبیعت هم گزینه دیگری است که دارید؛ اما حواستان به خطرهای احتمالی که ممکن است پیش بیاید باشد.

اجاق‌گاز مسافرتی

از دیگر لوازم مسافرتی موردنیاز اجاق‌گاز است. برای آماده‌کردن چای، صبحانه، ناهار و شام داشتن یک اجاق سبک و کلاسیک گزینه مناسبی است. اجاق‌های پروپان که معمولاً دو شعله‌ای است گزینه مناسب برای سفر در دل طبیعت هست. این نوع اجاق‌ها چندان گران نیستند و به‌راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید. البته به شما توصیه می‌کنیم قبل از حرکت یکبار اجاق خود را تست کنید تا از کارکرد آن مطمئن شوید. همراه‌داشتن فندک و کپسول سوخت نیز الزامی است.

یخچال مسافرتی

یخچال‌های مسافرتی دیگر لوازم مسافرتی مفید هستند. این یخچال‌ها، یخچال‌هایی در سایز کوچک هستند که به‌وسیله یخ کار می‌کنند و مواد فاسدشدنی را می‌توان در آن قرارداد. این یخچال‌ها قابلیت حمل‌شدن به‌وسیله ماشین را دارند. یخچال‌های جدیدتر مسافرتی نسبت به قدیمی‌ها از کیفیت بالاتری برخوردارند و یخ‌های آن موجود در آن دیرتر آب می‌شود؛ اما نسبت به قدیمی‌ها قیمت بالاتری دارند.

ظروف مسافرتی

در حال مسافرت نیاز به خوردوخوراک چیز طبیعی است. این خوردوخوراک می‌تواند غذا آجیل یا حتی نوشیدن یک لیوان چای باشد. به این منظور باید ظروف سرو غذا را داشته باشیم. ظروفی که معمولاً در آشپزخانه از آنها استفاده می‌کنیم به علت وزن زیاد و مقاومت پایین برای مسافرت مناسب نیستند. شما می‌توانید از ظروف فوق‌سبک پلاستیکی برای سفر خود استفاده کنید. این ظروف امروزه در تنوع‌های بسیار بالایی موجود هستند و از لوازم مسافرتی مهمی به شمار می‌روند.

صندلی‌های مسافرتی

هدف از سفر به دل طبیعت استفاده از زیبایی و آرامش فضای طبیعت است. نشستن در دل جنگل یا حتی کنار رودخانه می‌تواند شما را به هدفتان برساند. سطح زمین حتی اگر هوا بسیار گرم هم باشد دارای رطوبت زیادی است که از وجود خاک زمین است. برای جلوگیری از جذب رطوبت توسط بدن می‌توانیم از صندلی‌های مسافرتی که قابلیت تاشونده دارند استفاده کنیم. صندلی‌ها با قیمت مناسب و وزن کم می‌توانند گزینه مناسبی برای نشستن در دل طبیعت باشند.

نکته آخر

در این مقاله تمامی لوازم مسافرتی ضروری را برای شما شرح دادیم. با استفاده از این لوازم می‌توانید از سفر خود لذت ببرید. تمامی ظروف پلاستیکی موردنیاز برای مسافرت را می‌توانید از سایت پلاستکو تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به چت
1
چطور میتوانم کمکتان کنم؟
پشتیبانی پلاستکو
سلام
به فروشگاه پلاستکو خوش آمدید.
چطور میتوانم کمک کنم؟